Szkoły

GCompris jest narzędziem do nauki zapewniającym ćwiczenia w i poza klasą. Jest to darmowe oprogramowania wydane na Ogólnej Licencji Publicznej GNU. Jest wieloplatformowe (GNU/Linux, Windows, Android, macOS), i daje się uruchomić na słabych komputerach.

GCompris jest obecny przez ponad dwadzieścia lat w szkołach na całym świecie i oferuje więcej niż 150 aktywności z głównych dziedzin pedagogicznych, w co wchodzi:

  • Nauka używania komputera
  • Ćwiczenie czytania z aktywnościami do nauki liter, słów i zestawów leksykalnych
  • Zdobywanie biegłości w matematyce, poprzez ćwiczenie numerowania, arytmetyki, miar i układania puzzli.
  • Odkrywanie świata poprzez logikę, sztukę i muzykę
  • Dowiadywanie się o naukach ścisłych i humanistycznych poprzez eksperymentowanie, historię i geografię
  • Rozwijanie myślenia strategicznego przy pomocy gier planszowych

GCompris nie wymaga połączenia z internetem, nie zbiera żadnych danych i ściśle przestrzega regulacji dotyczących ogólnej ochrony danych Unii Europejskiej.


GCompris 1.0 daje nauczycielom możliwość wyboru poziomu aktywności do umiejętności każdego dziecka. Na przykład, w aktywności, która umożliwia dzieciom ćwiczenie liczb, możesz wybrać na jakich liczbach mogą one pracować, pozostawiając wyższe i trudniejsze liczby na później. Lub w aktywności, w której dziecko musi uszeregować zdjęcia chronologicznie, możesz ją ułatwić dzieciom, które umieją czytać tylko liczby lub utrudnić dzieciom, które umieją czytać zarówno liczby jaki i słowa.

dataset selection

Ta możliwość stopniowania trudności umożliwia ci oferowanie podopiecznym ćwiczeń z matematyki, języka, nauki i humanistyki. Będą także w stanie grać w gry strategiczne, aby wyćwiczyć w sobie umiejętności rozwiązywania problemów.


Aby zapewnić solidny pedagogiczny fundament, poziomy aktywności GCompris są oparte na programie francuskiej szkoły podstawowej, który określa czego francuscy nauczyciele muszą nauczać na zajęciach.